Poslední novinky

Výlet na sklonku prázdnin okořeněný kvalifikační soutěží jsme pořádali již podruhé. Naším cílem bylo opět malé tyrolské městečko Telfs se svým nádherným okolím. Jeli jsme si užít nejen výhledy, ale především atmosféru mezinárodní soutěže v Line Dance.

Letní taneční škola proběhla tentokrát v areálu LITES v obci Borovice nedaleko od Mnichova Hradiště. Z naši skupiny se zúčastnilo této tradiční letní akce 6 tanečnic a tři vedoucí. Je velká škoda, že této možnosti intenzivního tanečního tréninku a zároveň pobytu plného her a jiného společného programu nevyužívá více našich členů.

Šestý ročník této soutěže proběhl opět na sklonku měsíce června v tělocvičně ZŠ Sever. Zúčastnilo se ho 26 soutěžících, kteří se utkali v 11 kategoriích. V porotě usedly tři výborné aktivní tanečnice Bára Gabrišová, Marcela Zajíčková a Zuzka Tran Prosencová. Tato malá taneční soutěž ve stylu Line Dance pro nás není jen soutěží, ale také...

Otevřené Mistrovství ČR v Line Dance proběhlo první červnový víkend v Písku. Ani tentokrát si naši tanečníci nemohli nechat ujít účast na této soutěži. Do boje o titul Mistr ČR se jich přihlásilo 11. Čekal je víkend nabitý tancem a navíc jedna oslava narozenin.

Druhá kvalifikační soutěž proběhla ve švýcarském městě Kreuzlingen, které leží na břehu Bodamského jezera. Naši skupinu na této soutěži reprezentovalo osm tanečnic. Jako doprovod a podpora týmu jely tři dámy. Soutěž jsme si užily a zbyl čas i na malý výlet k Rýnským vodopádům, které jsou prý největšími vodopády v Evropě.

Město Písek je pomyslnou Mekkou Line Dance v České republice. Dvakrát v roce probíhá v Písku taneční soutěž v tomto stylu. Nejprve zamíříme na jih Čech na jaře, kdy probíhá Otevřené Mistrovství ČR, na podzim pak na mezinárodní kvalifikační soutěž na Mistrovství světa v Line Dance s názvem Czech Open. Písečtí však nepořádají jen soutěže, ale již...

Když jsme před 11 lety začínali s Line Dance, přijel k nám do České Lípy mimo jiné i mladý, tenkrát šestnáctiletý, lektor Matěj. Měl již v tomto věku neuvěřitelné charisma a doslova utáhl na vařené nudli všechny slečny i dámy v sále. Dnes už je z něj dospělý muž. O to víc si vážíme, že si našel čas a spolu...

Na sobotní dopolední akci s názvem Den otevřených dveří, která proběhla na ZŠ Sever v České Lípě, jsme si připravili nejen taneční ukázky, ale také fotografickou prezentaci z uplynulých let. Tanečníci pak přinesli hostům ukázat i své soutěžní kostýmy a trofeje z nedávných soutěží.

Baltic in Line

27.02.2023

Ochutnat hlavní město Lotyšska Rigu a zároveň se poprvé zúčastnit první kvalifikační soutěže na MS s názvem Baltic in Line. Takový byl náš plán. Zakoupit letenky, přihlásit se na soutěž a objednat ubytování bylo pak už jen dílem okamžiku. Nezbývalo nám nic jiného, než se těšit na nový zážitek.

Pojeďte si užít společný víkend plný tance a naučit se nové soutěžní tance. Takovou výzvu jsme poslali všem našim tanečníkům. Protože se většina drží hesla, že každá odtančená hodina se počítá, vyrazilo si tentokrát do Bezna zatančit 14 tanečnic. Získaly tím další cenné zkušenosti a informace.