Poslední novinky

Město Písek je pomyslnou Mekkou Line Dance v České republice. Dvakrát v roce probíhá v Písku taneční soutěž v tomto stylu. Nejprve zamíříme na jih Čech na jaře, kdy probíhá Otevřené Mistrovství ČR, na podzim pak na mezinárodní kvalifikační soutěž na Mistrovství světa v Line Dance s názvem Czech Open. Písečtí však nepořádají jen soutěže, ale již...

Když jsme před 11 lety začínali s Line Dance, přijel k nám do České Lípy mimo jiné i mladý, tenkrát šestnáctiletý, lektor Matěj. Měl již v tomto věku neuvěřitelné charisma a doslova utáhl na vařené nudli všechny slečny i dámy v sále. Dnes už je z něj dospělý muž. O to víc si vážíme, že si našel čas a spolu...

Na sobotní dopolední akci s názvem Den otevřených dveří, která proběhla na ZŠ Sever v České Lípě, jsme si připravili nejen taneční ukázky, ale také fotografickou prezentaci z uplynulých let. Tanečníci pak přinesli hostům ukázat i své soutěžní kostýmy a trofeje z nedávných soutěží.

Baltic in Line

27.02.2023

Ochutnat hlavní město Lotyšska Rigu a zároveň se poprvé zúčastnit první kvalifikační soutěže na MS s názvem Baltic in Line. Takový byl náš plán. Zakoupit letenky, přihlásit se na soutěž a objednat ubytování bylo pak už jen dílem okamžiku. Nezbývalo nám nic jiného, než se těšit na nový zážitek.

Pojeďte si užít společný víkend plný tance a naučit se nové soutěžní tance. Takovou výzvu jsme poslali všem našim tanečníkům. Protože se většina drží hesla, že každá odtančená hodina se počítá, vyrazilo si tentokrát do Bezna zatančit 14 tanečnic. Získaly tím další cenné zkušenosti a informace.

Pro tradiční akci Vánoční hodina jsme tentokrát vybrali neděli. I přes blížící se svátky a neobvyklý den v týdnu se přišla podívat řada rodičů a dalších hostů. Mezi diváky usedl i pan ředitel základní školy, na které již několik desítek let zkoušíme.

Sledovali jste někdy pořad StarDance ...když hvězdy tančí? Pokud ano, určitě jste si všimli charizmatického profesionálního tanečníka Marka Dědíka. Právě tohoto tanečníka jsme oslovili s prosbou o vedení několika lekcí tance pro naše děvčata.

Děvčata z naší taneční skupiny si o víkendu z Rakouska přivezla hned čtyři tituly Mistr světa v Line Dance. Tento nebývalý úspěch korunoval celoroční snahu všech tanečníků, kteří se tento rok zúčastnili některých tanečních soutěží.

Czech Open

30.10.2022

Již od roku 2012 jezdíme na kvalifikační soutěž v Line Dance do krásného jihočeského města Písek. Pořádá ji taneční skupina Louisiana pod vedením Toma Dvořáka. Vzhledem k umístění soutěže a několikaleté expanzi českých tanečníků bývá soutěž v Písku jednou z nejtěžších soutěží. Není výjimkou, že v některých dětských kategoriích spolu změří síly i...

Na 19. října jsme obdrželi velice milé pozvání na Setkání s paní starostkou Jitkou Volfovou na radnici města Česká Lípa. Paní starostka se rozhodla osobně poděkovat děvčatům za reprezentaci města na mezinárodní soutěži v Line Dance, která proběhla v Rakousku ve městě Telfs poslední víkend v srpnu.