Letní taneční škola

06.08.2023

Letní taneční škola proběhla tentokrát v areálu LITES v obci Borovice nedaleko od Mnichova Hradiště. Z naši skupiny se zúčastnilo této tradiční letní akce 6 tanečnic a tři vedoucí. Je velká škoda, že této možnosti intenzivního tanečního tréninku a zároveň pobytu plného her a jiného společného programu nevyužívá více našich členů.

Tentokrát jsme na LTŠ procvičovali country tance, Line Dance, orientální tanec, clogging a muzikálový tanec. Výuky se zhostili Láďa Beran, Bára Gabrišová, Dana Minaříková, Eva a Jana Vítovi, Bára Malíková. Účastníci LTŠ jsou rozděleni na každý taneční styl podle svých zkušeností s tímto tancem. Lektor se pak věnuje každé skupině zvlášť. 

Mimo tanečního programu je pro všechny připravena Velká tematická hra. Tentokrát měla hra název "Rio aneb záchrana papouška" a byla inspirována animovaným filmem RIO. Při plnění jednotlivých úkolů musely týmy prokázat důvtip, statečnost i odvahu. Užily si spoustu zábavy při boji se zlodějskými opicemi nebo běhu spoutaných. Musely najít a osvobodit své kamarády, rozluštit tajné písmo nebo zdolat slalom na pennyboardu. 

V programu bylo pamatováno na pravidelné cvičení a sport a zbyl čas i na malé turistické výšlapy do nejbližšího okolí. Závěr Letní taneční školy patřil vystoupení pro rodiče a další příbuzné, kteří si děti přijeli vyzvednout. Hosté mohli vidět všechny styly tance, kterým jsme se věnovali a ukázky tvorby choreografií jednotlivých týmů. 

Loučení bylo veselé, neboť všichni věděli, že se za rok uvidíme znovu a zažijeme další společná dobrodružství tentokrát na březích řeky Sázavy.