Spolupráce s různými lektory

03.03.2024

V průběhu školního roku jsme se zúčastnili, případně pořádali několik tanečních workshopů. Cílem této aktivity je pochopitelně především rozšíření tanečních dovedností, ale také setkání se zajímavými lidmi, kteří se věnují různým tanečním stylům.

První workshop proběhl v září v Bezně. Na tomto intenzivním víkendovém kurzu Line Dance se tanečníkům věnovat Ota "Tom" Dvořák a Jiří Vosyka. Zatímco Jirka pracoval především s tanečníky kategorií Starter a Newcomer, Tom se věnoval tanečníkům, kteří soutěží v kategoriích Novice a Intermadiate. Nechyběla ani výuka pro kategorii Partner Dance, byla dokonce možnost zaplatit si soukromé hodiny s některým z lektorů.

Druhý taneční workshop jsme pořádali v České Lípě. Pozvali jsme si lektorku známou z pořadu StarDance ...když hvězdy tančí. naše pozvání přijala Natálie Otáhalová se svým partnerem Janem Onderem. Natálka s tanečníky pracovala na stylech chacha, polka a waltz. Bylo zajíme vyzkoušet si ochutnávku pro nás ne zcela tradičních tanců.

Lednového workshopu se u nás v České Lípě ujala dvojice sympatických lektorek Barbora Gabrišová a Marcela Zajíčková. Probíraly s tanečníky soutěžní tance. Pracovalo se intenzivně v obou tělocvičnách. Bára vnesla tanečnicím do jednotlivých choreografií spoustu zajímavých prvků. Máca zase věnovala spoustu času odstranění některých zlozvyků a nepřesností. Protože zbylo v programu ještě dost času, pozvali jsme také Láďu Berana, který si pro tanečníky připravil malou taneční sestavu.

V březnu nás čekal poslední workshop. Tentokrát šlo o intenzivní práci na soutěžních tancích pro kategorie Newcomer, Novice a Intermediate. Lektorem byl opět Tom. Vzhledem k počtu tanečníků šlo spíše o individuální výuku. Víkend strávený v Písku byl pro naše tanečnice rozhodně přínosem. navíc jsme si užili při návštěvě místní herny Laser Game.