O naší taneční skupině

Naše taneční skupina byla založena v roce 1990. Od té doby pracuje v České Lípě na ZŠ Sever. Začínali jsme jako kroužek ve školní družině. Postupem času jsme se stali členy CCCDCA - Českomoravská asociace dětských country tanečních skupin, WCDF - World country dance federation a CLDA - Česká asociace line dance, GOLD - Global organisation of line dance. Každá z těchto asociací nám poskytuje možnosti se vzdělávat v tanečním oboru.
V současné době se věnujeme především stylu Line Dance. Připravujeme však také skupinové choreografie pro naše vystoupení na různých akcích. Naši tanečníci se zúčastňují soutěží v ČR, ale také v zahraničí. Společně jsme si již zatančili například v Německu, Rakousku, Nizozemí, Velké Británii, Lotyšsku, Švýcarsku.

 

Poznejte náš tým

S kým se můžete setkat na tanečním parketu i mimo něj? Kdo vás bude učit? Rádi byste věděli, zda tento styl tance je vhodný právě pro vás? Na vaše otázky najdete odpovědi přímo u našich vedoucích, lektorů a především tanečníků. Následně představujeme některé lektory a aktivní tanečníky.

Vedoucí

Eva Vítová


Eva je vedoucí skupiny už od roku 1990. Aktivně se tanci věnovala naposledy v roce 2015, kdy se postavila mezi soutěžící na Czech Open v Písku. Jako správná vedoucí svých svěřenců se postavila takzvaně na bednu, čímž prozatím ukončila soutěžní kariéru. V současné době se věnuje začátečníkům a managmentu skupiny.

Lektorka

Lektorka

Lektorka

Jana Vítová - certifikovaná lektorka


Jana se věnuje tanci již 25 let. V naší skupině působí od svých tří let. Mimo toho se ještě několik let zabývala baletem. Krátce také hostovala ve skupině Louisiana v Písku. Na kontě má již notnou dávku úspěchů včetně několika titulů Mistr ČR. V současné době se věnuje tvorbě choreografií a trénování pokročilých tanečníků.

Marina Holubová - certifikovaná lektorka


Mája je životní optimista, který vidí na lidech jen to dobré. Je velice hudební, rytmus a pohyb je jejím životem. V Line Dance si prozatím vytančila kategorii Novice. Vzhledem k tomu, že je pohybově nadaná a tanec jí moc sluší, očekáváme, že brzy postoupí i do vyšší kategorie. 

Johana Katka Fotrová - lektorka


Johanka je někdo, komu se mezi trenéry říká dříč. Tanci věnuje spoustu času a výsledky se dostavily v podobě postupu do kategorie Intermediate. Ve skupinových choreografiích byla díky své píli brzy obsazovaná jako náhradnice a záhy již tančila s tanečnicemi o pár let staršími. Pevně věříme, že Johy dokáže v tanci ještě mnohem více. Tento rok začala pomáhat s vedením lekcí pro mírně pokročilé tanečníky a pro začínající tanečníky.

Petra Glaserová


Péťa je naší druhou stálicí. V naší skupině začínala ve skupinových choreografiích a mezi prvními se přidala i k trénování Line Dance. Její doménou jsou moderní a rychlejší tance, kde může dobře prodat svou energii. Vítězstvím na Mistrovství světa v Line Dance, které proběhlo v rakouském městě Telfs, postoupila do kategorie Novice. 

Klára Jakešová - certifikovaná lektorka


Klára je další z nadaných tanečnic. Na první trénink ji dovedly spolužačky. Ukázalo se, že to bylo dobře. Je pro nás totiž přínosem nejen ve skupinových choreografiích, ale i v Line Dance, kde aktuálně tančí v kategorii Newcomer. Myslíme si, že k postupu do vyšší taneční kategorie už jí mnoho nechybí. Navíc je ochotná vždy přiložit ruku k dílu a pomáhat s vedením lekcí nebo přípravou choreografie.

Barbora Malíková

Bára je novou posilou našeho týmu. V roce 2022 vstoupila do dospělosti, a tak se rozhodla věnovat se Line Dance v jiné skupině, než dosud působila. Tančí v kategorii Newcomer. Ráda také tvoří choreografie, přihlašuje se proto i do kategorie Choreography. Snad se jí mezi námi bude líbit.

Viktorie Svatoňová


Viky bychom zařadili také spíš mezi takzvané "modernáře". Nejprve s námi jezdila jen na taneční tábor, později naštěstí začala tančit v naší skupině. Skvěle doplňuje čtveřici starších tanečnic, která nás reprezentuje v choreografiích. V Line Dance tančí v kategorii Newcomer, což se však může brzy změnit. 

Kateřina Šmejcká


Káťa je dívka, které tanec vysloveně sluší. Vyniká především v modernějších choreografiích. V poslední době na tréninku zvládá dobře i klasické tance. V Line Dance aktuálně soutěží v kategorii Newcomer. Jsme si jisti, že pokud bude soutěžit i v tomto roce, bude ve své kategorii pro náš tým přínosem. 

Vendula Hopová


Vendy je další taneční talent. Za své krátké působení u nás dokázala, že patří do skupinových chorografií. V individuálních tanečních disciplínách také předvedla, že je nutné s ní počítat. V krátké době se několikrát umístila na stupních vítězů v kategorii Social. V kategorii Newcomer se ani neohřála a díky umístění na 2. místě v kategorii Open na Mistrovství světa v Line Dance postoupila do kategorie Novice.

Jana Holmajerová


Janička má tanec prostě v krvi. Patří mezi tanečnice, které by mohly v tanci hodně dokázat. V krátkém čase postoupila v Line Dance z kategorie Social do kategorie Newcomer. Od kategorie Novice ji dělí jen jedno vítězství. Ve skupinových chorografiích, kde soutěží již třetí rok ve starší kategorii.

Lenka Zigová


Lenča je pro nás staro-nová tanečnice. Znamená to, že k nám chodila tančit už jako žákyně ZŠ Sever a po letech se vrátila již jako dospělá. Je to usměvavá pohodářka, se kterou se výborně spolupracuje. Zapojila se nejen do tance, ale také do organizace Letní taneční školy, kam jezdí jako vedoucí. Do soutěžení se dala kvůli své dceři a kategorii Generační. V této kategorii spolu na OMČR v Line Dance soupeří dvojice rodinných příslušníků. Nyní již soutěží i individuálně.

Barbora Kuchyňková


Bára do naší skupiny přišla spolu s kamarádkou. Kamarádka nevydržela, ona naštěstí zůstala. V Line Dance si už zkusila několik soutěží. Ukázalo se, že bude patřit spíše k tanečnicím, které zrají jako víno. Což znamená, že si počkáme a uvidíme, v co Barča uzraje. 

Terezie Zigová


Terinka do naší skupiny začala chodit jako malý prvňáček. Je absolutní pohodář a usměváček. Do skupinových choreografií jsme ji zařadili poměrně brzy. Soutěž si vyzkoušela v Jablonci nad Nisou. V současné době je náhradník i v chorografiích pro starší tanečníky. Zúčastnila se několika mezinárodních soutěží v Line Dance. Několikrát se postavila na stupně vítězů a postoupila tak do kategorie Newcomer.

Kateřina Kaprálová


Kačenka patří mezi mírně pokročilé tanečníky. Tento rok se stala aktivnější tanečnicí a pomalu se zlepšuje. Zúčastnila se několika zahraničních soutěží a začala intenzivněji pracovat na svém tanečním projevu.