Poslední novinky

Baltic in Line

27.02.2023

Ochutnat hlavní město Lotyšska Rigu a zároveň se poprvé zúčastnit první kvalifikační soutěže na MS s názvem Baltic in Line. Takový byl náš plán. Zakoupit letenky, přihlásit se na soutěž a objednat ubytování bylo pak už jen dílem okamžiku. Nezbývalo nám nic jiného, než se těšit na nový zážitek.

Pojeďte si užít společný víkend plný tance a naučit se nové soutěžní tance. Takovou výzvu jsme poslali všem našim tanečníkům. Protože se většina drží hesla, že každá odtančená hodina se počítá, vyrazilo si tentokrát do Bezna zatančit 14 tanečnic. Získaly tím další cenné zkušenosti a informace.

Pro tradiční akci Vánoční hodina jsme tentokrát vybrali neděli. I přes blížící se svátky a neobvyklý den v týdnu se přišla podívat řada rodičů a dalších hostů. Mezi diváky usedl i pan ředitel základní školy, na které již několik desítek let zkoušíme.

Sledovali jste někdy pořad StarDance ...když hvězdy tančí? Pokud ano, určitě jste si všimli charizmatického profesionálního tanečníka Marka Dědíka. Právě tohoto tanečníka jsme oslovili s prosbou o vedení několika lekcí tance pro naše děvčata.

Děvčata z naší taneční skupiny si o víkendu z Rakouska přivezla hned čtyři tituly Mistr světa v Line Dance. Tento nebývalý úspěch korunoval celoroční snahu všech tanečníků, kteří se tento rok zúčastnili některých tanečních soutěží.

Czech Open

30.10.2022

Již od roku 2012 jezdíme na kvalifikační soutěž v Line Dance do krásného jihočeského města Písek. Pořádá ji taneční skupina Louisiana pod vedením Toma Dvořáka. Vzhledem k umístění soutěže a několikaleté expanzi českých tanečníků bývá soutěž v Písku jednou z nejtěžších soutěží. Není výjimkou, že v některých dětských kategoriích spolu změří síly i...

Na 19. října jsme obdrželi velice milé pozvání na Setkání s paní starostkou Jitkou Volfovou na radnici města Česká Lípa. Paní starostka se rozhodla osobně poděkovat děvčatům za reprezentaci města na mezinárodní soutěži v Line Dance, která proběhla v Rakousku ve městě Telfs poslední víkend v srpnu.

Americký den

08.10.2022

Přijali jsme pozvání a stali se tím součástí akce s názvem Americký den, která proběhla v prostorech hotelu JV Ranch. Krásné místo přímo vybízí k uspořádání podobné akce. Koně na pastvinách, příjezdová cesta plná amerických aut. Mimochodem můj absolutní favorit byl Cadillac. Z dřevěného přístřešku zní country hudba a v baru ve stodole je slyšet...

Co se skrývá pod zkratkou ACWDC? Název druhé kvalifikační soutěže, které jsme se zúčastnili. Na Austrian Country Western Dance Championships jsme vyrazili do rakouského města Sankt Pölten. Čekala nás cesta přes Prahu, Třeboň a Krems an der Donau. Necelých 400 km jsme hodlali zdolat automobily.

Rozhodli jsme se využít nabídky taneční skupiny Bezinky a přihlásili jsme se alespoň v malém počtu na workshop Line Dance vedený Tomem Dvořákem a Jiřím Vosykou. Šest našich tanečnic vyrazilo v pátek na další ze vzdělávacích akcí tolik potřebných k rozvoji jejich dovedností. Řídíme se heslem, každá minuta tance se počítá.