Baltic in Line

27.02.2023

Ochutnat hlavní město Lotyšska Rigu a zároveň se poprvé zúčastnit první kvalifikační soutěže na MS s názvem Baltic in Line. Takový byl náš plán. Zakoupit letenky, přihlásit se na soutěž a objednat ubytování bylo pak už jen dílem okamžiku. Nezbývalo nám nic jiného, než se těšit na nový zážitek.

Odlétali jsme v pátek po obědě. Stejně jako zbytek české výpravy z Písku a Rakovníka. Všech 13 soutěžících a 5 členů doprovodu se tak sešlo v jednom letadle. Let proběhl klidně a za necelé dvě hodiny jsme již přistávali v Rize. Před letištěm jsme se rozdělili. Každá taneční skupina zamířila nejprve taxíkem k místu ubytování. My měli štěstí na nejdražší dopravu, ale také na nejupovídanějšího taxikáře, který nám však skvěle poradil, co vidět, kde jíst a jak si objednat levnější taxi zpět na letiště.

Soutěž probíhala ve sportovní hale, která stála v jedné z okrajových částí hlavního města. Od našeho ubytování jsme procházkou došli k hale za necelých 20 minut. Využili jsme proto blízkosti haly a šli se zaregistrovat již v pátek. Zároveň jsme podpořili Lentilky při soutěži v kategorii Free style. Pak už nás trápil hlad, a tak jsme využili první z rad našeho taxikáře a vyhledali samoobslužnou restauraci LIDO. Měli jsme jasný plán, najíst se a přitom ochutnat místní speciality za lidové ceny. Musím napsat, že jsme nelitovali, protože jídlo bylo chutné a mohli jsme si zvolit kombinaci masa i přílohy.

V dalších soutěžních dnech měla děvčata rozdělena kategorie následovně. V sobotu tančily Classic a v neděli pak tance z kategorie Open. Zbylo nám tak dost času na poznávání města. Dokonce jsme navštívili muzeum čokolády. Vyhlášení výsledků proběhlo v neděli odpoledne. Nejlépe dopadla Jana Vítová, která osadila krásné 2. místo v kategorii Novice Adult Classic i Open. Zpět do České Lípy jsme tak přivezli naše první dvě stříbrné medaile tohoto roku.

Odlet byl naplánován až na pondělí. Využili jsme proto pondělní dopoledne k procházce městem. Větší část naší výpravy vystoupala na kostelní věž a měla tak možnost prohlédnout si v nastalé dobré viditelnosti celou Rigu z ptačí perspektivy. Naše vedoucí se zase dočkala návštěvy muzea KGB, které připomíná historii této nechvalně známé organizace. Levné taxi nás pak dopravilo na letiště a letadlo zase bezpečně zpátky do České republiky.