Czech Open

30.10.2022

Již od roku 2012 jezdíme na kvalifikační soutěž v Line Dance do krásného jihočeského města Písek. Pořádá ji taneční skupina Louisiana pod vedením Toma Dvořáka. Vzhledem k umístění soutěže a několikaleté expanzi českých tanečníků bývá soutěž v Písku jednou z nejtěžších soutěží. Není výjimkou, že v některých dětských kategoriích spolu změří síly i více než 30 tanečníků. 

Na Czech Open několik let jezdíme již ve čtvrtek. Vyhneme se tím brzkému rannímu vstávání v pátek, kdy soutěž často začíná okolo 11 hodiny. Jinak tomu nebylo ani tento rok. Navíc na čtvrtek bylo hlášeno příjemné teplé a slunečné počasí, které jsme využili k výletu do zámeckého parku Blatná. Zámecký park je přístupný veřejnosti, má rozlohu cca 42 ha a můžete v něm spatřit například stádo daňků skvrnitých, kteří se zde volně pasou. My jsme si malou zajížďku plně užili i s návštěvou místní kavárny, kde jsme si dali kávu, domácí limonádu nebo zákusky. Do hotelu Buly v Písku jsme tak přijeli až večer. Zbývalo nám tedy dost času na večerní Relax i s malou oslavou osmnáctých narozenin.

Od pátku do neděle nás pak čekal pěkný taneční kolotoč. V podstatě v každé divizi tančil někdo z naší skupiny. V Kulturním centru jsme tak v pátek trávili 12 hodin, v sobotu 9 hodin a v neděli 6 hodin. Emoce jely naplno, únava stoupala, sem tam se objevily i slzičky, když něco nevyšlo. Slavily se první postupy do finále a fandilo se, podporovalo v duchu našeho mota: "Tanči dokud můžeš!". 

Jak naše tanečnice dopadly si přečtěte níže:

2. místo kategorie Starter Jade Lenka Zigová

1. místo kategorie Newcomer Kiddie Classic Jana Holmajerová

1. místo kategorie Newcomer Kiddie Open Jana Holmajerová

2. místo kategorie Newcomer Adult Classic Petra Glaserová

3. místo kategorie Newcomer Adult Open Petra Glaserová

5. místo kategorie Newcomer Adult Open Jana Hlaváčová

5. místo kategorie Newcomer Ruby Open Andrea Abia Brixí

2. místo kategorie Novice Junior Classic Johana Katka Fotrová

1. místo kategorie Novice Junior Open Johana Katka Fotrová

2. místo kategorie Choreography Improver/Intermediate Barbora Malíková