Vystoupení na konci dubna

28.04.2022

28. dubna jsme absolvovali hned dvě vystoupení. První proběhlo v domově pro seniory na Sychrově a druhé v areálu Poslův mlýn v Doksech. Vystupováním se procvičují choreografie, což teď necelý měsíc před MČR uvítáme. Připravili jsme krátká pásma, která předvedeme nejprve seniorům a pak dětem na škole v přírodě. 

Tentokrát nás čekalo pěkné kolečko. Odjížděli jsme z České Lípy směrem na Mimoň. Naše trasa vedla přes Stráž pod Ralskem, Český Dub na Sychrov, kde v těsné blízkosti zámku byl náš první cíl. Poprvé jsme ten den vystupovali v domově pro seniory. Byla to pro nás vlastně premiéra s novými choreografiemi. Prostor byl velice malý, o to větší bylo nadšení publika. Staroušci a stařenky povzbuzovali tanečnice potleskem i pokřikem. Jediné co nám kazilo radost byly utržené podrážky starých tanečních bot.
Ze Sychrova jsme vyjeli do Mladé Boleslavi, kde jsme chtěli navštívit McDonald's. Druhé naše vystoupení bylo totiž až ve večerních hodinách a my potřebovali něčím zkrátit čas čekání. Tato zastávka byla především pro mladší tanečníky velice vítaná. Po občerstvení nebo malém mlsání v podobě zmrzlin, jsme zamířili zpět na sever. Naším dalším cílem byl rekreační areál Poslův mlýn v Doksech. Zde nás čekalo již druhé dnešní vystoupení, tentokrát pro mladší věkovou kategorii. Naším publikem byly děti ze školy v přírodě. Protože letošní téma škol v přírodě na Poslově mlýnu je country a western, hodilo se naše tematické vystoupení naprosto bezvadně. Jedinou vadou v harmonogramu bylo, že se děti někde zatoulaly na výletě a po návratu musely ještě na večeři, takže jsme s tancem začínali poměrně pozdě. První takty doprovodné skladby zazněly, když začalo zapadat slunce. Po skončení vystoupení jsme ještě udělali rychlý převlek a hurá zpět domu.