Vystoupení na ZŠ Sever

27.09.2021

Pondělí 27. září jsme věnovali takzvanému náborovému vystoupení na ZŠ Sever. V dnešní době, když se řekne COUNTRY, představí si většina lidí lidové tance v americkém kroji nebo dokonce westernové biče apod. Téměř nikdo netuší, že mezi country styly tance se zcela určitě počítá i Line Dance. Právě Line Dance je od roku 2012 také naší náplní, proto jsme se rozhodli, že ukážeme dětem z prvního stupně, co to je a jak se to tančí.

Po deváté hodině do tělocvičny dorazilo sedm statečných tanečnic. Všechny jsou buď současné nebo bývalé žákyně ZŠ Sever. V krátkém patnáctiminutovém programu jsme společně chtěli dětem i pedagogům ukázat, čemu se vlastně věnujeme. S ohledem na stále přetrvávající opatření jsme museli třináct tříd prvního stupně pozvat po skupinách. To ale znamenalo, že tanečníci celý program zatančí 5x. Program byl složen z ukázek soutěžních tanců pro kategorie Social, Newcomer, Novice. Nechyběl ani Modern Line Dance. Publikum s nadšením povzbuzovalo všechny tanečnice. Někoho zaujal fakt, že tančí mamka i dcera, jiného zase elán a nadšení z modernějších tanců. Líbila se však i elegance a krásné šaty.
Myslím, že vystoupení naprosto splnilo naše očekávání, neboť již na odpolední trénink dorazily dvě nové tanečnice. Já také pevně doufám, že tyto dvě vlaštovky nejsou poslední, které se přidají do našeho báječného týmu tanečnic.