Seminář figur

20.03.2022

O víkendu 18. - 20. března 2022 pořádala Českomoravská asociace dětských country tanečních skupin akci s názvem Seminář figur. Taneční setkání proběhlo ve Sporthotelu Kácov. Jeho cílem bylo seznámit vedoucí a choreografy skupin se základními figurami pro tvorbu country předtančení. To jsme si nemohli nechat ujít.

Lektor David Dvořák si připravil 11 hodin výuky těchto figur, jejich modifikací. Důraz kladl především na způsob jejich použití, možnosti navázání jednotlivých figur na sebe. Spolu s tanečníky se rozebíraly takové detaily, jako kterým směrem se tanečník pohybuje, v jakém postavení skončí po provedení figury nebo například jakou ruku má volnou. Ve zkratce bylo cílem si uvědomit pohyb tanečníků ve formaci při provedení určené kombinace figur.
My jsme do Kácova vyslali především děvčata, která se věnují tvorbě choreografií nebo pomáhají s vedením lekcí pro naše tanečníky. Zúčastnila se i ta děvčata, která budou v rámci Letní taneční školy připravovat choreografie s účastníky. Psáno na rovinu, mimo Médi se zúčastnila Lenka, Jáňa a Janča, Mája a Terka. Z důvodu nepraktického počtu jsme se museli rozdělit na dvě skupiny. První cestovala vlakem a druhá osobním automobilem. Cestou do Kácova se automobilová výprava stavila v Uhlířských Janovicích na večeři. Taneční program totiž začínal až v osm hodin večer. Před tím jsme se ještě ubytovali ve srubu.
Taneční lekce probíhaly v hotelové tělocvičně. Oproti tomu společná zábava, posezení s kytarami se uskutečnilo vždy večer ve společenské místnosti. Každý večer nám hráli Honza z Klepeta, Marek z TopStepu a Kuba z Lentilek. Celkem se na tuto akci přijelo vzdělávat 24 tanečníků ze 6 skupin. Účastníci byli z Hodonína, Brna, Ondřejova, Prahy, Rakovníka a Českolipska.
V nabitém programu nám zbyl čas i na výlet na hrad Český Šternberk, kam jsem vyrazila já a Lenka, nebo do Kácova, Kam si vyšla mladší část naší výpravy. Z víkendu jsme si tak dovezli nejen spoustu nových informací, ale také pěkné zážitky.