Mezinárodní kvalifikační soutěž Czech Open

31.10.2021

Czech Open je největší soutěž v Line Dance v České republice. Probíhá v překrásném jihočeském městě Písek pod taktovkou ředitele soutěže Toma Dvořáka s podporou jeho týmu z taneční skupiny Louisiana. Tanečníci naší skupiny se této soutěže zúčastňují již od roku 2012. Dětské kategorie bývají vždy velice obsazené, proto soutěži přezdíváme "Malý mistrák". 

Termín letošní soutěže padl na poslední říjnový víkend. Navazoval na termín podzimních prázdnin, což nám umožnilo pohodlně odcestovat již ve čtvrtek. Do Písku jsme se těšili. Navíc nás již ve čtvrtek ve večerních hodinách čekalo setkání s tanečníky z Letní školy. Připravovali totiž spolu se svými vedoucími vystoupení. Zatím, co čtvrtek byl den očekávání, pátek by se mohl nazvat dnem dřiny. V kulturním centru jsme pobyli celých 12 hodin, v každé divizi startoval někdo z našich tanečníků. Bylo to náročné, ale zároveň báječné. Již v sobotu jsme znali jména některých našich postupujících tanečníků do finále, tak se nám do haly odcházelo hned veseleji. Navíc před námi nebylo tolik soutěžních kategorií. Zbyl čas i na procházky po nábřeží a návštěvu naší oblíbené cukrárny. Na večer bylo připravené vystoupení a pak už jen party. Neděle pak byla ve znamení velkých finále. Všechny kategorie s velkým obsazením soutěžících měly finále právě v neděli. A já musím pyšně napsat, že všechny naše tanečnice byly ve finále. A jak to dopadlo? To si můžete přečíst zde:
Kategorie Social Teen Female
1. místo Kateřna Šmejcká
3. místo Vendula Hopová
Kategorie Social Crystal Female
1. místo Lenka Zigová
Kategorie Newcomer Youth Female
1. místo Johana Katka Fotrová
Kategorie Newcomer Teen Female
1. místo Marina Holubová
Kategorie Novice Adult Female
4. místo Jana Vítová
Kategorie Newcomer Diamond Female
5. místo Andrea Abia Brixí
Kategorie Modern Teens Basic
3. místo Marina Holubová
Kategorie Modern Adults Basic
2. místo Petra Glaserová
Kategorie Modern Chrome Basic
2. místo Andrea Abia Brixí
3. místo Lenka Zigová
Kategorie Choreography Country Newcomer/Novice
1. místo Jana Vítová, Petra Glaserová a Adéla Vaňková


Tentokrát nám největší radost udělala Marina, svým vítězství v kategorii Newcomer Adult si zajistila postup do kategorie Novice. Máje gratulujeme a těšíme se, že jí brzy bude někdo další následovat.