Letní taneční škola

24.07.2022

Letní taneční škola je výbornou aktivitou pro naše tanečníky. Díky práci s různými lektory se mohou mnohostranně tanečně rozvíjet. Navíc LTŠ není pro tanečníky jen takzvanou "nalévárnou", ale především místem, kde se setkají s dětmi z jiných tanečních skupin. Mají možnost spolu prožít několik dní, sblížit se a navázat přátelství napříč taneční komunitou.

Tentokrát proběhla LTŠ v termínu 14. - 24. 7. v areálu Rekreačního střediska Úsvit Vanov nedaleko překrásného města Telč. Zúčastnilo se jí 41 tanečníků, 7 trpaslíků a 8 vedoucích. Vyučovalo zde 9 lektorů a protančilo se téměř 53 hodin. Tanečníci si prošli baletní průpravou, scénickým a divadelním tancem, vyzkoušeli si skotské tance, seznámili se s jazz dance a contemporary, zdokonalovali se v Line Dance, pokračovali s cloggingem, pobavili se při country tancích a vše zakončili West Coast Swingem. Spolu se svými vedoucími pak připravili choreografii na závěrečné vystoupení. Tentokrát bylo téma Velké hry inspirováno animovaným filmem odvážná Vaiana, takže i téma posledního tanečního vystoupení bylo inspirováno tímto filmem. Vedoucí, kteří jsou sami aktivními tanečníky, si předem vybrali hudbu z tohoto filmu. Sestříhali ji tak, aby sestavili přibližně 3 - 5 minut dlouhé pásmo. Vymysleli choreografii inspirovanou všemi druhy tance, které se na LTŠ vyučovaly. A samozřejmě nacvičili celou choreografii se svými svěřenci. Výsledek této závěrečné práce byl opět úchvatný. 

Mimo tance je pro účastníky LTŠ připraven vždy také pestrý doprovodný program. Tento rok si v rámci tohoto programu vyrobili havajské sukně, věnce a čelenky. Změřili své síly ve Velké hře, kde museli prokázat důvtip při luštění různých zpráv, ukázat odvahu a v temném lese zabubnovat na buben, být kreativní a namalovat na kámen srdce Te Fiti či vymyslet tetování svého kmene. Zvládnout jízdu na paddleboardu a překonat příboj na rybníku Smrk. Svést boj se zákeřnými kraby a zachránit kapitána, který byl kraby unesen. Mimo této hry se pochopitelně také sportovalo. V rámci Letní olympiády se běhalo, skákalo i házelo. Nezapomněli jsme ani na kolektivní sporty jako Rimgo, vybíjená či kopaná na jednu branku. Další speciální aktivitou byl orientační běh dvojic zvaný "Frčák". Při kterém dvojice musí zdolat přibližně dvoukilometrovou trasu terénem a odpovědět na cca 20 otázek. Otázky byly opět inspirovány filmem Odvážná Vaiana a týkaly se nejen filmu, ale především havajské kultury a havajského místopisu. Poslední aktivitou byl Zážitkový den, v rámci kterého menší děti navštívily interaktivní muzeum v Telčském domě a větší děti měly možnost vyzkoušet svou odvahu, obratnost a sílu v lezeckém centru Panského domu v Telči. Pochopitelně zbyl i čas na prohlídku úžasného města Telč.

Letní taneční škola je pro všechny děti, které mají rády tanec, pohyb a jsou vždy připravené překonávat své limity. Pro všechny, o kterých leze toto říci, již nyní připravujeme další ročník LTŠ. Kde to bude a termín se dozvíte již brzy.

Kde zatím LTŠ již proběhla:

2022 RS Úsvit Vanov

2021 Areál Garnataurus Vlastějovice

2020 RS Varvažov

2019 RS Krasnice

2018 RS Machův mlýn

2017 Tábor YMCA Soběšín

Kam jsme jezdili o prázdninách před LTŠ:

2016 Osada na řece Sázavě Samopše

2015 Chata Ahoj Hrabětice

2014 Sokolovna Janov v Jizerských horách

2013 Chata Piktych Lázně Libverda

2012 Chata Pohoda Nová Ves

2011 Pionýrská základna Malíkovice

2010 RS Blaník

2009 RS Kanina

2007 RS Dědov

2006 RS Železnice

2005 Pionýrská základna Malá Hraštice

2004 Táborová základna Krašov

1998 Táborová základna Ostrov

1997 Táborová Základna Vlkanov

1996 Táborová základna Starý Plzenec

1995 Táborová základna Mařenice

1991 Táborová základna Lindava