Workshop Line Dance

06.03.2022

První březnový víkend v roce 2022 jsme zasvětili tanečnímu stylu Line Dance. Do malé obce na Českolipsku s názvem Svor se sjelo více než 70 tanečníků z různých měst a obcí v ČR. Bylo fajn, že se tentokrát mohl workshop uskutečnit. Minulý rok se nemohl námi pořádaný tradiční Workshop Line Dance poprvé od roku 2012 konat, dokonce v tomto jarním období byl takzvaný lockdown a nesměl se opouštět ani katastr obce. O to víc jsme nadšeni, že se tentokrát akci povedlo uspořádat. 

V rekreačním středisku StarLine nejsou sice ideální taneční podmínky, za to v tomto místě pod horou Klíč najdeme vždy vstřícný personál a ochotné majitele, kteří nám umožní akci v jejich středisku uspořádat. Tentokrát na Workshop přijelo 27 tanečníků ze skupiny Xtream z Jablonce nad Nisou, po 14 tanečnících ze skupin Bezinky a Louisiana. První zmíněná skupina působí ve Středočeském kraji v okolí Bezna, jak už jejich název napovídá. Ta druhá pak má své působiště v jižních Čechách v krásném městě Písek. Jedna tanečnice k nám zabloudila až z Pardubic, ta patří do skupiny Virginia. Poslední nemalou skupinou byla skupina téměř domácí, a to skupina Country Road, ze které se zúčastnilo 19 tanečníků.
Největší část programu obstaral lektor Ota "Tom" Dvořák právě z jihočeské Louisiany. Tom si jako tradičně připravil pro účastníky workshopu výuku soutěžních tanců Line Dance pro rok 2022. Za deset hodin zvládli tanečníci čtyři soutěžní tance z kategorií Newcomer a Novice. K ruce měl dva pomocníky. S tanci kategorie Partner dance mu pomáhal Jiří Vosyka ze skupiny Bezinky a s tanci pro kategorii Starter zase Jana Vítová ze skupiny Country Road. Celkově se tedy protančilo 15 hodin a vyučovalo se 14 tanců.
V rámci doprovodného programu proběhl ještě Seminář péče o pleť, kde si zájemci mohli vyzkoušet řadu kosmetických přípravků a zároveň si zopakovat zásady péče o pleť. Nesměla samozřejmě chybět ani večerní party tentokrát okořeněná oslavou narozenin naší Jany Hlaváčové. Jako překvapení ke kulatým 20. narozeninám jsme jí nechali potisknout tričko fotografií členů naší skupiny. Za sebe mohu napsat, že se workshop opět vydařil a my si domů odvezli spoustu informací a vzpomínek na zážitky s našimi tanečními přáteli. Doufám, že se zase brzy někde setkáme při tanci a při kávě :-D