Soustředění v Mirovicích

21.11.2021

Je tu víkend 19. - 21. 11. a my se jedeme soustředit, pochopitelně soustředit na tanec. Po nějakém čase se opět uvidíme s našimi přáteli v Mirovicích. Čeká nás nabitý taneční program. Pozvali jsme si lektory a chystáme se i zapracovat na naší nové show. Z původních dvanácti účastníků sice přijelo jen osm, ale i tak si víkend chystáme pořádně užít.

Pro začátek jsme v pátek oslavili s Vendy její narozeniny, lítali špunty, mlsalo se, ale hlavně tančilo. Večer totiž vypukla velká retro Line Dance party. Začínali jsme tanci z roku 2012 a postupně pokračovali až do roku 2022. Spát se šlo opravdu dost pozdě. Ale ráno, všichni vyskočili z pelíšků a po vydatné snídani, s novým elánem nastoupili do sokolovny k první taneční lekci s Láďou Beranem.
Láďa si pro nás připravil pořádnou taneční rozcvičku. Následovala pohybová a taneční průprava se zaměřením na skoky a otočky. Láďa je výborný tanečník a své dovednosti a zkušenosti umí předávat další generaci. Naše tanečnice byly z lekce doslova nadšené.
Druhým lektorem na našem tanečním víkendu byl Tom Dvořák. Tom se s tanečníky pustil do technického provedení choreografie tance ve stylu chacha. Tom je v České republice nejlepší lektor pro Line Dance. Díky němu si čeští tanečníci získali ve světě dobré jméno.
Večer jsme zasvětili pořadu na ČT s názvem StarDance aneb když hvězdy tančí. Bylo velice příjemné sledovat další díl takto pěkně v kolektivu tanečníků.
V neděli jsme taneční víkend zakončili prací na nové choreografii Line Dance. Je téměř hotová, zbývá už jen doladit, a pak pilovat a pilovat.