Mezinárodní kvalifikační soutěž ACWDC

03.10.2021

První říjnový víkend tohoto roku jsme věnovali cestě do Rakouska. Naším cílem byla mezinárodní taneční soutěž Austrian Country Western Dance Championships. Soutěž v Line Dance probíhala ve víceúčelové hale ve městě Sankt Pölten. Jednalo se o kvalifikační soutěž na Mistrovství Světa v Line Dance.

Vzhledem ke vzdálenosti 500 km od našeho města, jsme dobu odjezdu stanovili na sedmou hodinu ranní. Do soutěžní haly jsme totiž potřebovali přijet nejpozději v 15 hodin. Cesta proběhla bez větších problémů. Po zastávce na oběd v jedné z posledních obcí v ČR jsme překročili hranice a zamířili na St. Pölten.
Po příjezdu do haly proběhla registrace a platba soutěžních poplatků. Pak se již soutěžící šli připravovat a já odjela na 45 minut vzdálený statek v horách zaplatit ještě naše ubytování. Před námi byl velice náročný soutěžní víkend. Program byl sestaven tak, že jsme halu opouštěli poslední a ráno přijížděli mezi prvními. I přes stoupající únavu si naši tanečníci vedli velice dobře. Toto jsou naše výsledky v jednotlivých kategoriích.
1. místo v kategorii Social Youth Terezie Zigová
1. místo v kategorii Social Teen Vendula Hopová
1. místo v kategorii Newcomer Youth Johana Katka Fotrová
5. místo v kategorii Newcomer Youth Jana Holmajerová
3. místo v kategorii Newcomer Adult Petra Glaserová
5. místo v kategorii Newcomer Adult Jana Hlaváčová
4. místo v kategorii Novice Adult Jana Vítová
1. místo v kategorii Modern Kids Basic Jana Holmajerová
4. místo v kategorii Modern Kids Basic Terezie Zigová
2. místo v kategorii Modern Adults Basic Petra Glaserová
Celkem si tedy naše skupina přivezla 10 trofejí z 12 možných. V této mezinárodní soutěži se proti nám postavili tanečníci z Rakouska, Německa, Švýcarska a Čech. Největším úspěchem je vítězství Johanky, neboť to znamená její postup do vyšší kategorie s názvem Novice. Johance gratulujeme a zároveň doufáme, že na příští soutěži se k ní připojí některá z dalších tanečnic. Uvidíme na Czech Open, které se připravuje na konec měsíce října.