30 let Line Dance v ČR

03.04.2022

V naší skupině se Line Dance věnujeme intenzivně od roku 2012. První setkání s tímto stylem však proběhlo již hodně dávno, v podstatě již v dobách, kdy naše skupina dělala své první taneční krůčky. Přibližně v roce 1999 se skupinka našich tanečníků jezdila bavit LD do Prahy, kde se výuce věnoval David Dvořák. Není tudíž divu, že jsme nechtěli vynechat Oslavu Line Dance v Písku. Ta proběhla proběhla první víkend v dubnu tohoto roku. 

Tuto akci uspořádala skupina Louisiana z Písku. Byla nám přislíbena účast tří lektorů. Prvním byl David Dvořák zvaný Medvěd z Prahy. Jeho účast byla opodstatněná faktem, že právě on s LD v České republice před třiceti lety začínal. Dalším lektorem byl pochopitelně Ota "Tom" Dvořák, který je současným lektorem line dancingu v ČR. Posledním nemalým lákadlem na tuto akci byla účast zahraničního lektora Roba Fowlera.
Z Country Road se do Písku vypravila malá skupinka osmi tanečnic. Věkové složení účastníků bylo opravdu různorodé. Rozdíl věku mezi nejmladší a nejstarší účastnicí byl 60 let. To je jedinečný důkaz, že LD je styl tance pro každou věkovou skupinu. Cesta na jih proběhla celkem bez problémů. Sešli jsme se v hotelu Buly, ubytovali se a vyrazili do Kulturního centra. Ve vstupní hale KC nás přivítala výstava. Na několika panelech se představovaly kluby, ve kterých se tančí LD. Výstavu jsme rozšířili o fotografie z naší činnosti. Pak už před námi byla jen spousta tance a zábavy.
Svůj šálek kávy si našel asi každý. Jednoduché retro tance s Davidem okořeněné jedinečným projevem výborného moderátora a baviče byly pěkným zážitkem pro mladší začínající tanečníky nebo ty, kteří si chtěli zavzpomínat na začátky LD. Z Roba se vyklubal party man. Pro výuku si vybral pěkné party tance s chytlavou muzikou. Tom se věnoval výuce choreografií pro kategorii Intermediate.
Nedílnou součástí takové akce je pochopitelně také setkání s přáteli, kteří se věnují stejnému koníčku. Setkalo se zde přibližně 150 tanečníků z Česka, Slovenska, Rakouska a Německa. Zábava tak panovala nejen na sále, ale také v přísálí a v restauraci, kde si bylo možné vychutnat například kávičku s přáteli.
V sobotu večer proběhla party s výukou a řadou vystoupení. Tančilo se až do půlnoci. Náš hotel naštěstí není pěšky daleko, tak jsme zalehli do postelí krátce po skončení party. V neděli se v tanci pokračovalo již od rána. Krásná víkendová taneční akce pak byla zakončena natáčením klipu profesionální technikou. Ukázalo se, že Line Dance je výbornou zábavou pro lidi všech věkových kategorií. A my se budeme těšit na další taneční víkend v malebném městečku Písek nebo někde jinde.