Mistrovství ČR v country tancích

15.05.2022

Mistrovství ČR v country tancích tentokrát proběhlo v Praze. Pořadatelé ze skupiny Klepeto vybrali k uspořádání této vrcholné soutěže KD Ládví v Praze 8. Shodou okolností je právě tento kulturní dům místem, kde zakladatelka a dlouholetá vedoucí souboru před mnoha lety poprvé tančila country tance. Dokonce si zde vyzkoušela square dance a poprvé viděla clogging. 

Návratem do KD Ládví se pro naši vedoucí symbolicky uzavřel kruh country taneční historie. Právě zde před více než třiceti lety poprvé tančila country tance pod vedením Jirky Vašáka z Caramely. Není proto divu, že se na soutěž pořádanou v Ládví těšila.
Pro naše tanečnice jsme nakonec vybrali cestu vlakem. Tato varianta zvítězila s ohledem na úpravy silnic na trase Česká Lípa - Praha. Díky těmto úpravám není výjimkou i hodinové zpoždění. Zatím, co starší dívky vyrazily vlakem, mladší část výpravy jela autem spolu s kostýmy a dalšími věcmi. Pro ubytování jsme vybrali Hostel Ládví, který sídlí v bývalé správní budově židovského hřbitova. Výhled z okna starších děvčat byl tím pádem poněkud neobvyklý.
V pátek nás nečekalo nic jiného než prostorové zkoušky a malá oslava narozenin naší trenérky Jany. Vše proběhlo k plné spokojenosti, zbytek se uvidí při soutěži. Ta byla zahájena v sobotu dopoledne. Tentokrát jsme se přihlásili do třech kategorií. První soutěžní vystoupení nás čekalo v kategorii A4S - Line Dance starší. Přibližně za hodinu jsme tančili druhou choreografii v kategorii A5S - moderní country starší a večer ještě naše čtverylka soutěžila v kategorii Tanec na nápovědu.
Již druhý rok po sobě se děvčatům podařilo uspět. Se svou Line Dance choreografií obsadily dívky druhé místo a staly se tak opět vicemistry ČR. Večer k tomuto krásnému úspěchu ještě přidaly třetí místo v kategorii Tanec na nápovědu. Třetí příčka v kategorii Moderní country tance jim utekla jen o dva body. Celkově si myslíme, že si děvčata vedla výborně a předvedla úžasný výkon.
V neděli se s tancem na dětských soutěžích rozloučila Klára, Terka a Mája posledním zvoněním. My pevně věříme, že tímto se ale s tancem dívky neloučí. Zbývá nám ještě Line Dance a soutěže open pro dospělé tanečníky. Ta nejbližší už za týden v Písku. Snad se i tam na naše tanečníky usměje štěstí a porota ohodnotí jejich snahu a přípravu, jak nejlépe může.